Електромонтажне підприємство

ТОВ ''СПЕЦМОНТАЖСЕРВІС К''

Встановлення та збирання ГРЩ, ЩУ, ЯУ, ЩР.

Розглянемо два випадки роботи:
1-й коли монтуємо нове обладнання;
2-й коли ремонтуємо або оновлюємо старе обладнання;

1 випадок (монтуємо нове обладнання):
Підготовка до встановлення та збирання ГРЩ (монтаж електрощита) починається з розробки ел. схеми та попереднього розгляду об'єму, розмірів майбутьнього електрощита. Враховуємо обрані матеріали та складаємо майбутьню монтажну схему електроживлення. Якщо є прилади обліку, то вони повинні бути конструктивно розділені від апаратури керування, автоматів захисту. Тим більше, що за вимогами прилади обліку мають бути розміщені у пластиковий захистний корпус або захищені оргсклом або ін. матеріалом (прозорим) від безпосереднього доступу до електролічильника. Можна та дозволено робити отвори (доступ) до кнопкок керування та зняття інформації з електролічильника.

Ввідний автомат, який подає напругу до електролічильника, можна монтувати під захистний екран для опломбування окремо або сумісно з електролічильником під загальним захистним екраном. При обранні захистний приладів на споживання навантаження зазвичай обирають автоматичні захистні автомати за струмом. Але в деяких випадках переважніше звичайні запобіжники типу ПН-150, ПН-80.

В чому різниця? Якщо ГРЩ (електрощит) встановлено у підвальному приміщені, віддалений від об'єкту, є перешкоди у доступі з обслуговання, можливе затоплення приміщення, то простіше встановити запобіжники ПН.
Вони не бояться короткочасних перевантаженнь у мережі, володіють швидкодією спрацьовування, зберігають надійний і потужний контакт, вологість для них не критична, як для захисних автоматів. Не доведеться зайвий раз бігати і вмикати автомат який "вибило" при короткочасному перевантаженні.

Захисні автомати з пропускного струму, монтовані в ГРЩ, обираються від споживаної потужності і повинні встановлюватися за селективним принципом - від початкового більш потужного до менш потужного, безпосередньо включає виконавчий механізм. Найбільш якісні автомати встановлюють на ввідних пристроях і на найбільш відповідальні вузли, менш якісні - на менш відповідальні ділянки електричного ланцюга. Вибір за Замовником, рекомендації та якість встановлюваних приладів постійно змінюються, але завжди можна знайти оптимальний варіант. Монтаж электрощита предполагает также правильный выбор схемы нейтрали. Пожалуй, это один из главных начальных элементов, влияющих на дальнейший электромонтаж в целом.

В даний час у знову споруджуваних об'єктах дозволено застосовувати схему TN – S или TN – C – S. Від правильності встановлення повторних заземлювачів, підключення до ГЗШ (головної заземлювальної шини), залежить загальна електробезпека обладнання, персоналу. Зокрема, це впливає на правильну роботу ПЗВ (пристрій захисного відключення), що представляє собою діфреле або діфавтомат.

2 випадок (ремонтуємо або оновлюємо старе обладнання) :
Ремонт та оновлення старих щитових, ГРЩ, електрощита, залежить від декількох факторів:
А) можливість витратити на матеріали певні суми (оптимальні);
Б) бажання власників ГРЩ (електрощита) - варіант оновлення.
За звичайним стандартним варіантом доводиться оновлювати ввідний ланцюг від рубильника до ввідного автомата (який потрібно встановити, тому що він раніше не встановлювався).

Монтаж електролічильника із захисним екраном. Так як старі використовувані кабелі зазвичай алюмінієві, то мають великий перетин, тому застосовуємо перехідні силові клемники, під М8, М10, що мають хороші затискні властивості.
Залежно від кількості та величини потужності ел. ліній, що відходять, вибираємо засоби захисту - ПН або захисні автомати. Якщо встановлені застарілі трубчасті фіброві запобіжники типу ПР-2, то їх краще замінити. Як правило, до моменту ремонту, їх утримувачі з карболіту підгоріли, частково зруйнувалися, порушилася герметичність запобіжника (як одна з важливих умов).

Причина цьому - несвоєчасне обслуговування, збільшені навантаження. Також ускладнено придбання нових запобіжників для заміни.
На старих об'єктах зазвичай застосовувалась схема нейтралі TN – C. Якщо передбачається монтаж ПЗВ, то монтаж електрощита слід проводити за схемою TN – C – S. Але для цього у всіх апаратах керування та на всьому протязі ланцюга необхідно ізолювати нейтраль N від PE провідника (заземлення ). При цьому провідник PE повторно заземлюється на протязі ланцюга. Природно, що все це передбачає матеріальні витрати.
Всі лінії перевіряються візуально і мегаомметром на міцність електричної ізоляції.

При необхідності проводиться заміна лінії, яка живить прилад або посилюється ізоляція на необхідних ділянках, зазвичай це ділянки в щитовій ГРЩ (електрощитовій). Проводиться огляд і додатковий обтиск клем кінцевиків, що викликають підозру на слабкий контакт (почорніння ізоляції, оплавлення наконечників). При необхідності кінцевики міняють і обтискають.

Завжди проконсультуємо та приймемо замовлення:
"СПЕЦМОНТАЖСЕРВІС К"
Телефони:(097) 375-77-75, (044) 228-07-19, (067) 740-29-13
Яндекс.Метрика